Windows Movie Maker

Kuna joonistatud tegelased on vaja ellu äratada, siis rühmaarvutis olev Windows MovieMaker sobis meile väga hästi. Esiteks sellepärast, et me ei pidanud hakkama kallist ja keerulist tarkvara ostma, sest see programm oli operatsioonisüsteemiga juba arvutis olemas. Pealegi, on see lihtne ja arusaadav programm ning õpetajatel ei olnud mingit raskust põhitõed endale selgeks teha, sest internetis on palju õpetusi ja Elyna tegi ka eestikeelse juhendi. Seda saavad kasutada kõik, kellel on huvi ise multifilmi teha.

Elyna tegi ka lühikese näite, kuidas käsitsi joonistatud tegelased arvutiekraanil elama hakkavad. See oli eelkõige katse ja proov ning näiteks eelkõige meie õpetajatele.
Kõigepealt joonistas Elyna paberile palli ja siili, lõikas nad eraldi välja, skanneeris arvutisse ning natuke töötles neid.
Elyna proovis ise kõigepealt võimalikud variandid läbi ja selgus, et kõige parem on ikkagi joonistused arvutisse skänneerida, sest pildistamisega jäävad tegelased pisut liiga rohmakad.
Skanneerimine tagab parema tulemuse.

Allpool ongi toodud näide, kus kõik kaadrid on eraldi pildid ning siili on iga pildi peal pallile lähemale nihutatud. "Nihutamiseks" kasutas Elyna Windows Paint programmi. Seda nn nihutamist ei pea tegema programmiga, kuid siis tuleb lihtsalt rohkem pilte skanneerida.
Meie valisimegi skanneerimise, sest siis saame kõik seda vahvat tegevust proovida ja sellest õppida.
Vaata siit

Movie Maker õpetus on kättesaadav siit.